Събития

Девойките до 16 години завършиха на второ място в турнира на УЕФА в Албена

12 април 2017 16:18

Националният отбор на България за девойки до 16 години победи с 8:7 след изпълнение на дузпи отбора на Естония в последния си мач от международния приятелски турнир за развитие на УЕФА, който се проведе в Албена. В редовното време срещата завърши наравно 1:1.

Така българките се наредиха на втора позиция в крайното класиране на турнира след отбора на Сърбия и пред третия Естония. Фарьорските острови завършиха на последно място без спечелена точка.

Кристал Кинг откри резултата за Естония в 19-ата минута, а Ивана Найденова изравни за българския отбор в 40-ата минута. Момичетата на селекционера Троян Радулов се оказаха с по-здрави нерви при изпълнението на дузпите и в крайна сметка успяха да вземат победата с 8:7.

В другата среща Сърбия победи Фарьорските острови с 1:0. Българският футболен съюз получи висока оценка за организацията и провеждането на турнира от отговорните  представители на УЕФА.

България U16:  Виктория Димова, Александра Полагачева, Яница Иванова - к., Александра Янева, Яна Динева, Красимира Велева, Антония Шопска, Ивана Найденова, Ралица Витекова, Ивона Илиева, Биляна Петкова.

24 април 2017 13:06

Решаващата квалификация е на 31 август от 21:45 часа на стадион “Васил Левски”... още