Новини

34 ОУ "Стою Шишков" спечели Грасруутс турнира „Купата на София“

16 декември 2014 18:36

34 ОУ "Стою Шишков" спечели Грасруутс турнира „Купата на София“ за ученици от 3-и и 4-и клас от Столичните училища по футбол 7. Надпреварата беше организирана от Българския футболен съюз и Столична община.

Състезанието се проведе в залата на стадион „Академик” в рамките на три дни 2,9, и 16-ти декември.

На финала 34 ОУ "Стою Шишков" победи 93 СОУ "Александър Теодоров - Балан". Двубоят беше изключително оспорван, като редовното време завърши при 3:3. Всичко трябваше да се реши чрез дузпи, при които момчетата от 34 ОУ показаха по-здрави нерви и грабнаха купата.

12 столични училища, които участват в съвместната програма по Грасруутс на БФС и Столична община, си оспорваха първото място. За всички деца бяха осигурени медали, а за първите три имаше и предвидени купи. За трите дни на състезанието организаторите подсигуриха вода и кроасани, предоставени от „Чипита – България“ АД, a Българският футболен съюз раздаде по 3 футболни топки на отбор. Победителите бяха наградени от вицепрезидента на БФС Михаил Касабов и представители на Столична община.