Новини

"Лудогорец" спечели финала за Купа на БФС при децата родени 2003 г. след изпълнение на дузпи

14 април 2017 09:51

"Лудогорец" победи след дузпи "Левски" при децата, родени 2003 г. - 1:1 в редовното време и 9:8 след изпълнение на дузпи.  Финалът се проведе на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Това бе последният сблъсък  в турнира за Купата на БФС за този сезон. Във вторник "Ботев" взе трофея при юношите младша възраст - след 11-метрови удари срещу "Левски", а в сряда "Лудогорец" триумфира при старшата с 3:1 над "Черно море".

"Левски" пое инициативата още от първите минути. "Сините" имаха няколко опасни атаки, а символичните гости, прибрани в своята половина, опитваха да отвърнат с контри. В 9-ата минута "Левски" получи пряк свободен удар на около 20 метра от вратата и Даниел Начев откри резултата. В края на полувремето пропуск от "Левски" направи Мартин Хайдаров, чийто диагонален удар бе спасен от вратаря Мартин Петков.

След почивката "орлите" направиха няколко добри атаки, при които бяха близо до изравняването на резултата. Усилията им бяха възнаградени в 57-ата минута, когато Людмил Неделчев се възползва от разбъркване и прати топката в мрежата.

Последваха дузпи като двата отбора изпълниха общо 20 дузпи - по 10, като Левски бе на един удар от победата при петия опит. Димитър Керин обаче прати топката в аут и последва дълга поредица от единични изстрели. При 10-ата за Левски вратарят на "Лудогорец" Мартин Петков отрази шута на Петър Войнов, а след това Георги Владимиров хладнокръвно реализира за 9:8 и общо 10:9.

Състави

"Левски": Иван Андонов-капитан, Александър Георгиев, Калоян Пехливанов, Петър Войнов, Виктор Георгиев, Стелиън Георгиев, Даниел Начев, Мартин Хайдаров, Марин Петков (Иван Вълев), Димитър Иванов (Димитър Керин), Самуил Беримски;

Треньор: Красимир Петров

"Лудогорец": Мартин Петков, Корай Гьочгелди, Алекс Маринов, Анастас Пемперски, Тодор Петров, Озан Ремзи (Димитър Господинов), Росен Иванов (Янаки Пламенов), Юлиян Маноловски-капитан (Даниел Тодоров), Кристиян Костадинов, Людмил Неделчев (Николай Георгиев), Божидар Владимиров;

Треньор: Тодор Живондов

Главен съдия: Радослав Гидженов

Делегат на БФС: Игор Бакьов;