Новини

Победнo начало за България в Европейската лига по плажен футбол

11 август 2017 18:52

Националният отбор на България стартира с убедителна победа участието си в Европейската лига по плажен футбол, която се провежда в унгарския град Шиофок. „Лъвовете“, водени от селекционера Симеон Христов надиграха Дания с 10:5 в първия си двубой от група 1 на Втора дивизия. Отличен мач за България изиграха Филип Филипов, който реализира шест гола, а Иван Мартинов се отчете с четири асистенции.

Първа част

България бе по-добрият отбор на пясъка край езерото Балатон и заслужено поведе с 3:0 чрез Филипов, който реализира хеттрик само четири минути след първия съдийски сигнал. До края националите продължиха да комбинират отлично и да създават положения, но само липсата на късмет и добрите изяви на стража на Дания им попречиха да отбележат повече голове.

Втора част

Двата отбора се вкопчиха в здрава битка, която доведе до 6 гола. Линг върна едно попадение за скандинавците в 16-та минута, но 60 секунди по-късно отново Филипов попадна в прегръдките на съотборниците си, след като прати топката в мрежата за четвърти път. Ларсен намали на 2:4, но Павел Адамов направи разликата в мача отново три гола с удар от разстояние. Малко по-късно Редкяер се разписа и върна надеждите на „червения динамит“. В заключителните минути на частта Иван Мартинов и Цено Лозанов бяха точни за България, а Йоргенсен реализира за Дания.

Трета част

Филип Филипов увеличи головата си сметка на 6 попадения, разписвайки в 27-та и 29-ата мин за 9:4. Йоргенсен върна един гол, а Цено Лозанов сложи точка на спора за крайното 10:5 в полза на „лъвовете“.

„Срещата започна много добре за нас. Трите бързи гола ни успокоиха. Другият ключов момент беше, че бързо възстановявахме преднината си, когато получавахме попадения. Допуснахме някои сериозни грешки, които трябва задължително да поправим. Поздравявам момчетата за отношението и старанието. Вече мислим за следващия двубой“, заяви селекционерът Симеон Христов след срещата.

Следващият двубой на България е в събота срещу Андора отново в 15:30 ч.