България U21 завърши наравно при гостуването си на Казахстан U21

БЪЛГАРИЯ: Кръстев, Костадинов, Велков, Христов, Керчев, Карабельов (82-Йорданов), Ивайлов, Ан. Георгиев (82-Русев), Ал. Георгиев, Десподов, Димитров (77- Кръстев)

Селекционер: Антони Здравков

КАЗАХСТАН: Колбунцов, Мажитов, Сламбеков (74-Люкхай), Шадманов, Найарян (62-Заинутдинов), Жалмукан, Соколенко, Калмуратов, Пертук, Абилгази, Омиртаев (85-Сарсенов)

Селекционер: Владимир Никитенко

Младежкият национален отбор на България до 21 г. завърши наравно 1:1 срещу Казахстан на стадион "Астана Арена" в мач от Група “9” на квалификациите за ЕВРО 2019.

Първо полувреме

Двата отбора си размениха по няколко опасни атаки, но чистите голови положения лиспваха. В 33-та минута Десподов стреля неточно от пряк свободен удар, а 3 по-късно Сламбеков шутира от воле покрай лявата греда на вратата, пазена от Кръстев. В заключителните минути Десподов центрира отдясно, но Димитров не успя да се пребори за топката на метър от голлинията и защитник на домакините изчисти. Малко по-късно нападателят на "Локомотив" София стреля с глава, но ударът му не затрудни стража на домакините.

Второ полувреме

В 57-та минута Жалмукан центрира отдясно към Омиртаев, който стреля силно от границата на вратарското поле, но топката се отби в лявата греда. В 65-ата минута националите организираха отлична атака. Костадинов подаде към Георгиев, който стреля към вратата. Топката се удари в горната греда, след което премина голлинията, но реферът не зачете попадението, а остави играта да продължи.

Домакините откриха резултата в 76-та минута. След центриране отляво Соколенко свали топката към Заинутдинов, който се освободи от Янис Карабельов и реализира от 11 метра. Последва натиск на младите "лъвове", който даде резултат и в 89-та минута Венцислав Керчев оформи крайното 1:1 с глава след центриране на Русев от корнер.

Двубоят бе трети за възпитаниците на Антони Здравков по пътя към финалите на ЕВРО 2019. България записа загуба и равенство срещу Люксембург и Казахстан в първите си два мача от квалификациите в група 9 на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора.

Следващият мач на България е срещу Франция. Двубоят ще се проведе на 9 ноември в Льо Ман.

Отдел "Връзки с обществеността и медии"

ОЩЕ ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

Президентът Михайлов награди победителя в първия Коледен турнир за ветерени на БФС

16 декември 2017 16:24