По Т. 1.1. от дневния ред:
|
26-ти кръг “А” група |
|
|
С предупреждения – |
27 състезатели |
|
|
С лишаване от състезателни права |
ЛСП |
лв. |
|
Гаел Нландулю |
ПФК”Локомотив-София” |
2 |
1000 |
Ларсен Туре |
ПФК”Левски” |
1 |
300 |
Станислав Петков Ангелов |
ПФК”Левски” |
1 |
300 |
Борис Петров Галчев |
ПФК”ЦСКА” |
1 |
900 |
Райс Мболи |
ПФК”ЦСКА” |
1 |
500 |
Валентин Илиев Иванов |
ПФК”ЦСКА” |
2 |
200 |
Апостол Александров Попов |
ПФК”ЦСКА” |
1 |
250 |
Георги Асенов Коруджиев |
ПФК”Локомотив”Пловдив |
1 |
300 |
Мартин Андреев Камбуров |
ПФК”Локомотив”Пловдив |
1 |
250 |
Лъчезар Росенов Балтанов |
ПСФК”Черноморец-Бургас |
2 |
1200 |
Симеон Ненчев Славчев |
ПФК”Литекс” |
2 |
200 |
ДК спира състезателните права на Владимир Георгиев Гаджев от ПФК”Левски” за изясняване на нарушението и призовава длъжностните лица от срещата ПФК”Левски” – ПФК”ЦСКА” , изисква видеозапис от инцидента след срещата за следващото си заседание
ДК спира състезателните права на Омар Косоко от ПФК ”ЦСКА” за изясняване на нарушението и призовава длъжностните лица от срещата ПФК”Левски” – ПФК”ЦСКА”, изисква видеозапис от инцидента след срещата за следващото си заседание
|
15-ти кръг “Б” група |
|
|
С предупреждения – |
30 състезатели |
|
|
С лишаване от състезателни права |
ЛСП |
лв. |
|
Иван Петров Скерлев |
ПФК”Хасково” |
1 |
375 |
Мамаду Профуни Уатара |
ПФК”Дунав” |
1 |
62,50 |
Светослав Валериев Ангелов |
ПФК”Ботев”Враца |
1 |
125 |
Ангел Петков Маджиров |
ПФК”Витоша” |
1 |
100 |
Николай Христов Христозов |
ПФК”Добруджа” |
1 |
62,50 |
По Т. 1.2. от дневния ред:
ПО ДОКЛАД
За нерегламентирано използване на пиротехнически изделия, на основание чл.37, ал.1, т.22, ДК налага на ПФК ”Левски” имуществена санкция в размер на 2000 лева.
За хвърлени предмети, опасни за здравето, на основание чл.37, ал.1, т.4, б.А – предложение 3, ДК налага на ПФК ”Левски” имуществена санкция в размер на 3000 лева.
Задължава ПФК ”Левски” да възстанови щетите нанесени на Национален стадион „Васил Левски”, съобразно чл. 38, ал.1 от ДП на БФС.
За напускане на техническата зона, на основание чл.34. ал.2 във връзка с чл.34 ал.1, т.1, ДК налага наказание на Райко Якимов (администратор на ПФК”Левски”) - лишаване от право да изпълнява функции от името на отбора за 1 среща и глоба в размер на 150 лева.
За нерегламентирано използване на пиротехнически изделия, на основание чл.37, ал.1, т.22, ДК налага на ПФК ”ЦСКА” имуществена санкция в размер на 2000 лева.
За хвърлени предмети, опасни за здравето, на основание чл.37, ал.1, т.4, б.А – предложение 3, ДК налага на ПФК ”ЦСКА” имуществена санкция в размер на 3000 лева.
За хвърлен предмет, влязъл в съприкосновение със служебно лице, на основание чл.37, ал.1, т.4, б.Б – предложение 1, ДК налага наказание на ПФК ”ЦСКА” предупреждение лишаване от домакинство и имуществена санкция в размер на 1500 лева.
Задължава ПФК ”ЦСКА” да възстанови щетите нанесени на Национален стадион „Васил Левски”, съобразно чл. 38, ал.1 от ДП на БФС.
За хвърлен предмет, причинил нараняване на служебно лице, на основание чл.37, ал.1, т.4, б.Б – предложение 2, ДК налага наказание на ПФК ”Ботев” /гр.Пловидв/ лишаване от домакинство за 1 среща и имуществена санкция в размер на 4000 лева.