Разнообразни теми и практически игри в първия ден от семинара на ФИФА

В разнообразни теми, опознавателна сесия, диалози и практически игри премина първият ден от семинара на ФИФА за треньори в елитен ДЮФ.

 

Събитието, което се организира от световната централа, ще продължи до 24-ти януари на Национална футболна база „Бояна“, а днес двама от най-реномираните специалисти в областта Калъм Ървинг и Саймън Дженингс стартираха своите лекции и изложения по подготвената програма.

 

Сред темите днес попаднаха въпросите за съвременните тенденции в играта, същността на това да си треньор в елитен ДЮФ, както и спецификата на неговото обкръжение.

 

Редом с лекционната част двамата бяха подготвили и практическа, в която треньорите задаваха един на друг въпроси по предварително разпечатани от екипа на ФИФА въпроси. Упражнението предизвика сериозен интерес, като участниците преминаха през всяка една от темите и взеха дейно участие в разразилата се дискусия.

 

Целодневната обучителна сесия продължава и в сряда, 22.01, когато освен разговорите в залата е предвидена и практическа част на терен.

 

Семинарът е поредната крачка от партньоството между БФС и ФИФА с цел подобряване на обучението на елитни юношески състезатели в България и повишаване на нивото на треньорите и тренировъчния и игрови процес.

Генерален партньор
Macron
Основен партньор