За БФС // Отдел спортно-технически // Професионален футбол // Първа Професионална Лига

Класиране

Отбор Срещи Победи Равенства Загуби Г.Р. Точки
1 "Лудогорец" 15 12 2 1 22 38
2 ЦСКА-София 15 11 2 2 24 35
3 "Левски" 15 11 1 3 21 34
4 "Берое" 15 7 6 2 10 27
5 "Ботев" Пд 15 8 2 5 7 26
6 "Черно море" 15 6 3 6 -5 21
7 "Локомотив" Пд 15 6 3 6 0 21
8 "Етър" (Вт) 15 6 3 6 -2 21
9 "Ботев" Вр 15 5 3 7 -9 18
10 "Славия" 15 4 5 6 -4 17
11 "Дунав" 15 4 2 9 -8 14
12 "Витоша" (Бистрица) 15 4 1 10 -14 13
13 "Септември" (София) 15 2 1 12 -18 7
14 "Верея" 15 0 4 11 -24 4

Програма кръг 16

Дата Час Домакин   Гост
23.11.18 17:30 "Витоша" (Бистрица) -:- "Славия"
24.11.18 12:30 "Септември" (София) -:- "Черно море"
24.11.18 15:00 "Дунав" -:- ЦСКА-София
24.11.18 17:30 "Локомотив" Пд -:- "Лудогорец"
25.11.18 12:30 "Етър" (Вт) -:- "Ботев" Пд
25.11.18 15:00 "Берое" -:- "Верея"
25.11.18 17:30 "Левски" -:- "Ботев" Вр

Пълна програма

Програма кръг 1

Дата Час Домакин   Гост
20.07.18 18:30 "Витоша" (Бистрица) 2:1 "Дунав"
20.07.18 20:45 "Черно море" 2:1 "Ботев" Вр
21.07.18 18:30 "Лудогорец" 1:0 "Етър" (Вт)
21.07.18 20:45 "Ботев" Пд 0:1 "Левски"
22.07.18 18:30 "Славия" 1:1 "Берое"
22.07.18 20:45 ЦСКА-София 2:0 "Локомотив" Пд
23.07.18 20:30 "Верея" 0:0 "Септември" (София)

Програма кръг 2

Дата Час Домакин   Гост
27.07.18 18:30 "Етър" (Вт) 1:0 "Верея"
27.07.18 20:45 "Дунав" 3:1 "Ботев" Вр
28.07.18 18:30 "Септември" (София) 0:2 "Ботев" Пд
28.07.18 20:45 "Берое" 1:1 "Лудогорец"
29.07.18 18:30 "Локомотив" Пд 2:4 "Славия"
29.07.18 20:45 "Витоша" (Бистрица) 0:2 ЦСКА-София
30.07.18 20:30 "Левски" 2:2 "Черно море"

Програма кръг 3

Дата Час Домакин   Гост
05.07.18 20:45 ЦСКА-София 3:0 "Дунав"
03.08.18 18:30 "Ботев" Пд 2:0 "Етър" (Вт)
03.08.18 20:45 "Верея" 0:2 "Берое"
04.08.18 18:30 "Черно море" 1:5 "Септември" (София)
04.08.18 20:45 "Лудогорец" 0:1 "Локомотив" Пд
05.08.18 18:30 "Ботев" Вр 0:2 "Левски"
06.08.18 20:30 "Славия" 0:2 "Витоша" (Бистрица)

Програма кръг 4

Дата Час Домакин   Гост
10.08.18 18:15 "Етър" (Вт) 1:1 "Черно море"
10.08.18 20:30 "Локомотив" Пд 3:0 "Верея"
11.08.18 18:45 "Берое" 2:1 "Ботев" Пд
11.08.18 21:00 "Дунав" 1:2 "Левски"
12.08.18 18:30 "Витоша" (Бистрица) 0:2 "Лудогорец"
12.08.18 20:45 ЦСКА-София 2:1 "Славия"
13.08.18 20:30 "Септември" (София) 1:2 "Ботев" Вр

Програма кръг 5

Дата Час Домакин   Гост
17.08.18 18:30 "Славия" 2:0 "Дунав"
17.08.18 20:45 "Черно море" 0:0 "Берое"
18.08.18 18:30 "Ботев" Пд 0:1 "Локомотив" Пд
18.08.18 21:00 "Ботев" Вр 2:0 "Етър" (Вт)
19.08.18 18:15 "Левски" 2:0 "Септември" (София)
19.08.18 21:00 "Лудогорец" 1:0 ЦСКА-София
20.08.18 20:30 "Верея" 0:1 "Витоша" (Бистрица)

Програма кръг 6

Дата Час Домакин   Гост
24.08.18 18:45 "Дунав" 2:0 "Септември" (София)
24.08.18 21:00 "Локомотив" Пд 0:2 "Черно море"
25.08.18 18:45 "Етър" (Вт) 1:2 "Левски"
25.08.18 21:00 "Витоша" (Бистрица) 0:2 "Ботев" Пд
26.08.18 18:45 "Славия" 0:0 "Лудогорец"
26.08.18 21:00 ЦСКА-София 4:0 "Верея"
27.08.18 20:30 "Берое" 4:0 "Ботев" Вр

Програма кръг 7

Дата Час Домакин   Гост
31.08.18 18:45 "Верея" 0:0 "Славия"
31.08.18 21:00 "Черно море" 1:0 "Витоша" (Бистрица)
01.09.18 16:30 "Септември" (София) 0:2 "Етър" (Вт)
01.09.18 18:45 "Ботев" Пд 0:0 ЦСКА-София
01.09.18 21:00 "Левски" 1:0 "Берое"
02.09.18 18:45 "Ботев" Вр 0:0 "Локомотив" Пд
02.09.18 21:00 "Лудогорец" 3:1 "Дунав"

Програма кръг 8

Дата Час Домакин   Гост
14.09.18 17:30 "Витоша" (Бистрица) 1:1 "Ботев" Вр
14.09.18 20:00 "Лудогорец" 2:1 "Верея"
15.09.18 14:45 "Дунав" 2:4 "Етър" (Вт)
15.09.18 17:30 "Берое" 1:0 "Септември" (София)
15.09.18 20:00 ЦСКА-София 3:1 "Черно море"
16.09.18 17:45 "Славия" 0:0 "Ботев" Пд
16.09.18 20:00 "Локомотив" Пд 1:0 "Левски"

Програма кръг 9

Дата Час Домакин   Гост
21.09.18 17:30 "Етър" (Вт) 1:1 "Берое"
21.09.18 20:00 "Левски" 4:1 "Витоша" (Бистрица)
22.09.18 17:30 "Септември" (София) 1:3 "Локомотив" Пд
22.09.18 20:00 "Ботев" Вр 0:2 ЦСКА-София
23.09.18 15:00 "Верея" 1:1 "Дунав"
23.09.18 17:30 "Черно море" 1:2 "Славия"
23.09.18 20:00 "Ботев" Пд 2:3 "Лудогорец"

Програма кръг 10

Дата Час Домакин   Гост
28.09.18 19:30 "Витоша" (Бистрица) 2:1 "Септември" (София)
29.09.18 17:00 ЦСКА-София 0:1 "Левски"
29.09.18 20:00 "Лудогорец" 5:1 "Черно море"
30.09.18 15:00 "Дунав" 1:1 "Берое"
30.09.18 17:30 "Верея" 1:2 "Ботев" Пд
30.09.18 20:00 "Локомотив" Пд 0:0 "Етър" (Вт)
01.10.18 20:00 "Славия" 0:1 "Ботев" Вр

Програма кръг 11

Дата Час Домакин   Гост
05.10.18 20:00 "Черно море" 4:2 "Верея"
06.10.18 15:00 "Ботев" Пд 4:1 "Дунав"
06.10.18 17:30 "Септември" (София) 0:3 ЦСКА-София
06.10.18 20:00 "Берое" 1:0 "Локомотив" Пд
07.10.18 14:30 "Етър" (Вт) 1:0 "Витоша" (Бистрица)
07.10.18 16:45 "Ботев" Вр 1:4 "Лудогорец"
07.10.18 19:15 "Левски" 2:0 "Славия"

Програма кръг 12

Дата Час Домакин   Гост
19.10.18 20:00 "Верея" 2:2 "Ботев" Вр
20.10.18 15:00 "Славия" 3:1 "Септември" (София)
20.10.18 17:15 "Ботев" Пд 2:1 "Черно море"
20.10.18 20:00 "Лудогорец" 2:1 "Левски"
21.10.18 17:30 "Дунав" 1:0 "Локомотив" Пд
21.10.18 20:00 ЦСКА-София 3:0 "Етър" (Вт)
22.10.18 20:00 "Витоша" (Бистрица) 1:2 "Берое"

Програма кръг 13

Дата Час Домакин   Гост
26.10.18 17:30 "Черно море" 3:2 "Дунав"
26.10.18 19:45 "Левски" 7:0 "Верея"
27.10.18 12:30 "Локомотив" Пд 2:1 "Витоша" (Бистрица)
27.10.18 15:00 "Берое" 1:1 ЦСКА-София
27.10.18 17:30 "Ботев" Вр 0:1 "Ботев" Пд
28.10.18 15:00 "Етър" (Вт) 3:0 "Славия"
28.10.18 17:30 "Септември" (София) 1:4 "Лудогорец"

Програма кръг 14

Дата Час Домакин   Гост
03.11.18 12:30 "Дунав" 3:0 "Витоша" (Бистрица)
03.11.18 15:00 "Локомотив" Пд 0:1 ЦСКА-София
03.11.18 17:15 "Септември" (София) 1:0 "Верея"
04.11.18 12:30 "Ботев" Вр 2:1 "Черно море"
04.11.18 15:00 "Левски" 4:1 "Ботев" Пд
04.11.18 17:30 "Етър" (Вт) 1:4 "Лудогорец"
05.11.18 17:30 "Берое" 2:0 "Славия"

Програма кръг 15

Дата Час Домакин   Гост
09.11.18 17:45 ЦСКА-София 3:0 "Витоша" (Бистрица)
10.11.18 12:30 "Ботев" Пд 2:0 "Септември" (София)
10.11.18 15:00 "Черно море" 1:0 "Левски"
10.11.18 17:15 "Верея" 0:1 "Етър" (Вт)
11.11.18 12:15 "Ботев" Вр 1:0 "Дунав"
11.11.18 14:30 "Славия" 1:1 "Локомотив" Пд
11.11.18 16:45 "Лудогорец" 1:0 "Берое"

Програма кръг 16

Дата Час Домакин   Гост
23.11.18 17:30 "Витоша" (Бистрица) -:- "Славия"
24.11.18 12:30 "Септември" (София) -:- "Черно море"
24.11.18 15:00 "Дунав" -:- ЦСКА-София
24.11.18 17:30 "Локомотив" Пд -:- "Лудогорец"
25.11.18 12:30 "Етър" (Вт) -:- "Ботев" Пд
25.11.18 15:00 "Берое" -:- "Верея"
25.11.18 17:30 "Левски" -:- "Ботев" Вр

Програма кръг 17

Дата Час Домакин   Гост
30.11.18 17:30 "Черно море" -:- "Етър" (Вт)
01.12.18 12:30 "Верея" -:- "Локомотив" Пд
01.12.18 15:00 "Ботев" Пд -:- "Берое"
01.12.18 17:30 "Левски" -:- "Дунав"
02.12.18 12:30 "Ботев" Вр -:- "Септември" (София)
02.12.18 14:45 "Лудогорец" -:- "Витоша" (Бистрица)
02.12.18 17:00 "Славия" -:- ЦСКА-София

Програма кръг 18

Дата Час Домакин   Гост
04.12.18 15:00 "Берое" -:- "Черно море"
04.12.18 17:30 "Локомотив" Пд -:- "Ботев" Пд
05.12.18 15:00 "Етър" (Вт) -:- "Ботев" Вр
05.12.18 17:30 "Септември" (София) -:- "Левски"
06.12.18 12:30 "Витоша" (Бистрица) -:- "Верея"
06.12.18 15:00 "Дунав" -:- "Славия"
06.12.18 17:30 ЦСКА-София -:- "Лудогорец"

Програма кръг 19

Дата Час Домакин   Гост
08.12.18 12:30 "Черно море" -:- "Локомотив" Пд
08.12.18 15:00 "Ботев" Вр -:- "Берое"
08.12.18 17:30 "Левски" -:- "Етър" (Вт)
09.12.18 12:30 "Септември" (София) -:- "Дунав"
09.12.18 15:00 "Верея" -:- ЦСКА-София
09.12.18 17:30 "Лудогорец" -:- "Славия"
10.12.18 17:30 "Ботев" Пд -:- "Витоша" (Бистрица)

Програма кръг 20

Дата Час Домакин   Гост
14.12.18 17:30 "Славия" -:- "Верея"
15.12.18 12:30 "Витоша" (Бистрица) -:- "Черно море"
15.12.18 15:00 "Локомотив" Пд -:- "Ботев" Вр
15.12.18 17:30 "Берое" -:- "Левски"
16.12.18 12:30 "Етър" (Вт) -:- "Септември" (София)
16.12.18 15:00 "Дунав" -:- "Лудогорец"
16.12.18 17:30 ЦСКА-София -:- "Ботев" Пд

В Първа професионална лига през сезон 2017-18 участват 14 отбора. Шампионатът се провежда в 3 фази – редовен сезон, плейофна фаза с първа шестица, втора осмица и бараж (виж видео тук).

В редовния сезон са предвидени 26 кръга, в които отборите играят по два мача по системата „всеки срещу всеки“ на разменено гостуване. След приключването на първата фаза отборите запазват спечеленият актив от точки. 

Класираните от 1-во до 6-то място оформят първа шестица и играят помежду си на разменено гостуване. Победителят от първата шестица печели шампионската титла. Завършилият на второ място се класира за участие в турнира Лига Европа. Третият в класирането на първата шестица ще участва в плейоф за влизане в турнира Лига Европа срещу съперник от втората осмица.

След края на редовния сезон отборите, класирани от 7-мо до 14-то място, оформят две групи по 4 отбора – група „2“ и група „3“.

В група „2“ се включват 7-ият, 10-ият, 11-ият и 14-ият.

В група „3“ се включват 8-ият, 9-ият, 12-ият и 13-ият.

Отборите от всяка група играят по два мача на разменено гостуване по системата всеки срещу всеки. 

След груповата фаза във втората осмица отборите се изправят във четвъртфинални елиминации в два потока:

В първия поток първите два отбора от всяка група се изправят един срещу друг на кръст.

Във втория поток на същия принцип играят 3-ите и 4-ите от групите.  Четвъртфинлите са в два мача на разменено гостуване, домакин в първия мач е отборът с по-ниско класиране в групата.

Победителите от първите два четвъртфинала се изправят в полуфинал, който се провежда в две срещи на разменено гостуване. Домакин в първата среща е отборът с по-ниско класиране в редовния сезон. Загубилият първия полуфинал заема 8 място в крайното класиране. Загубилите 1/4 финал 1 и 1/4 финал 2 завършват съответно 9 -ти и 10-ти.

Победителят от първия полуфинал играе бараж в един мач за класиране в Лига Европа  срещу третия от първата шестица, който е домакин.

Във втория поток победителите от третия и четвъртия ¼ финал играят полуфинал. Загубилите тези ¼ финали оформят последния полуфинал. 

Играе се в 2 срещи на разменено гостуване, домакин в първата среща е отборът с по-ниско класиране в редовния сезон.

Победителят от 1/2 финал 2  запазва мястото си в Първа лига.

Загубилият ½ финал 3 изпада във Втора лига.

Загубилият 1/2 финал 2 играе срещу 3-тия в класирането на Втора лига.

Победителят от 1/2 финал 3 играе срещу втория в класирането на Втора лига.

Загубилите плейофите за оставане, ще играят във Втора лига през следващия сезон.   Победителите ще играят в Първа лига.