За БФС // Отдел спортно-технически // Професионален футбол // Първа Професионална Лига

Класиране

Отбор Срещи Победи Равенства Загуби Г.Р. Точки
1 "Лудогорец" 13 10 3 0 16 33
2 "Локомотив" Пд 13 9 2 2 17 29
3 "Левски" 13 9 2 2 16 29
4 ЦСКА-София 13 6 4 3 7 22
5 "Черно море" 13 5 6 2 6 21
6 "Славия" 13 5 4 4 0 19
7 "Берое" 13 6 0 7 -2 18
8 "Арда" Кж 13 5 3 5 -2 18
9 "Етър" (Вт) 13 3 5 5 -6 14
10 "Дунав" 13 3 4 6 -6 13
11 "Царско село 2015" 13 3 3 7 -6 12
12 "Ботев" Вр 13 3 3 7 -7 12
13 "Ботев" Пд 13 2 3 8 -11 9
14 "Витоша" (Бистрица) 13 1 0 12 -22 3

Програма кръг 14

Дата Час Домакин   Гост
29.10.19 13:30 "Берое" -:- "Ботев" Вр
29.10.19 16:00 "Локомотив" Пд -:- "Черно море"
29.10.19 18:30 "Царско село 2015" -:- "Лудогорец"
30.10.19 16:00 "Ботев" Пд -:- "Арда" Кж
30.10.19 18:30 "Етър" (Вт) -:- ЦСКА-София
31.10.19 16:00 "Витоша" (Бистрица) -:- "Славия"
31.10.19 18:30 "Левски" -:- "Дунав"

Пълна програма

Програма кръг 1

Дата Час Домакин   Гост
12.07.19 18:45 "Ботев" Вр 1:3 "Берое"
12.07.19 21:00 ЦСКА-София 2:2 "Етър" (Вт)
13.07.19 21:00 "Лудогорец" 2:0 "Царско село 2015"
14.07.19 18:30 "Арда" Кж 0:0 "Ботев" Пд
14.07.19 18:45 "Славия" 3:2 "Витоша" (Бистрица)
14.07.19 21:00 "Черно море" 3:1 "Локомотив" Пд
15.07.19 20:30 "Дунав" 1:4 "Левски"

Програма кръг 2

Дата Час Домакин   Гост
19.07.19 18:45 "Царско село 2015" 0:0 "Арда" Кж
19.07.19 21:00 "Локомотив" Пд 3:2 "Славия"
20.07.19 18:45 ЦСКА-София 1:3 "Черно море"
20.07.19 21:00 "Берое" 2:4 "Лудогорец"
21.07.19 18:45 "Ботев" Пд 3:1 "Дунав"
21.07.19 21:00 "Етър" (Вт) 0:0 "Левски"
22.07.19 21:00 "Витоша" (Бистрица) 0:2 "Ботев" Вр

Програма кръг 3

Дата Час Домакин   Гост
26.07.19 18:30 "Дунав" 3:1 "Царско село 2015"
27.07.19 18:45 "Черно море" 1:1 "Етър" (Вт)
27.07.19 21:00 "Арда" Кж 3:1 "Берое"
28.07.19 18:45 "Ботев" Вр 1:4 "Локомотив" Пд
28.07.19 21:00 "Славия" 1:2 ЦСКА-София
29.07.19 18:45 "Левски" 3:1 "Ботев" Пд
29.07.19 21:00 "Лудогорец" 2:0 "Витоша" (Бистрица)

Програма кръг 4

Дата Час Домакин   Гост
02.08.19 18:45 "Витоша" (Бистрица) 1:3 "Арда" Кж
02.08.19 21:00 "Черно море" 0:0 "Славия"
03.08.19 18:45 "Етър" (Вт) 2:2 "Ботев" Пд
03.08.19 21:00 "Берое" 2:0 "Дунав"
04.08.19 18:45 ЦСКА-София 1:0 "Ботев" Вр
04.08.19 21:00 "Локомотив" Пд 1:1 "Лудогорец"
05.08.19 21:00 "Царско село 2015" 0:2 "Левски"

Програма кръг 5

Дата Час Домакин   Гост
09.08.19 18:00 "Ботев" Вр 1:1 "Черно море"
09.08.19 20:30 "Славия" 2:1 "Етър" (Вт)
10.08.19 18:00 "Ботев" Пд 0:2 "Царско село 2015"
10.08.19 20:30 "Левски" 1:3 "Берое"
11.08.19 17:45 "Арда" Кж 2:5 "Локомотив" Пд
11.08.19 20:30 "Лудогорец" 0:0 ЦСКА-София
12.08.19 18:00 "Дунав" 2:0 "Витоша" (Бистрица)

Програма кръг 6

Дата Час Домакин   Гост
16.08.19 18:00 "Славия" 2:2 "Ботев" Вр
16.08.19 20:30 "Етър" (Вт) 1:1 "Царско село 2015"
17.08.19 18:00 "Берое" 2:0 "Ботев" Пд
17.08.19 20:30 "Витоша" (Бистрица) 0:4 "Левски"
18.08.19 18:00 ЦСКА-София 3:2 "Арда" Кж
18.08.19 20:30 "Черно море" 1:2 "Лудогорец"
19.08.19 20:30 "Локомотив" Пд 3:1 "Дунав"

Програма кръг 7

Дата Час Домакин   Гост
23.08.19 18:00 "Царско село 2015" 2:1 "Берое"
23.08.19 20:30 "Арда" Кж 0:0 "Черно море"
24.08.19 18:00 "Ботев" Пд 2:1 "Витоша" (Бистрица)
24.08.19 20:30 "Левски" 1:0 "Локомотив" Пд
25.08.19 18:00 "Дунав" 1:1 ЦСКА-София
25.08.19 20:30 "Лудогорец" 0:0 "Славия"
26.08.19 20:30 "Ботев" Вр 2:1 "Етър" (Вт)

Програма кръг 8

Дата Час Домакин   Гост
30.08.19 18:00 "Черно море" 1:1 "Дунав"
30.08.19 20:30 "Славия" 2:3 "Арда" Кж
31.08.19 18:00 "Локомотив" Пд 1:1 "Ботев" Пд
31.08.19 20:30 "Етър" (Вт) 2:1 "Берое"
01.09.19 15:00 "Витоша" (Бистрица) 3:2 "Царско село 2015"
01.09.19 17:45 ЦСКА-София 2:2 "Левски"
01.09.19 20:30 "Ботев" Вр 0:1 "Лудогорец"

Програма кръг 9

Дата Час Домакин   Гост
13.09.19 17:30 "Царско село 2015" 2:3 "Локомотив" Пд
13.09.19 20:00 "Арда" Кж 2:1 "Ботев" Вр
14.09.19 17:30 "Ботев" Пд 0:1 ЦСКА-София
14.09.19 20:00 "Лудогорец" 2:0 "Етър" (Вт)
15.09.19 17:45 "Дунав" 0:0 "Славия"
15.09.19 20:15 "Левски" 3:0 "Черно море"
16.09.19 20:00 "Берое" 1:0 "Витоша" (Бистрица)

Програма кръг 10

Дата Час Домакин   Гост
20.09.19 17:30 "Черно море" 2:0 "Ботев" Пд
20.09.19 20:00 ЦСКА-София 3:0 "Царско село 2015"
21.09.19 17:30 "Ботев" Вр 0:0 "Дунав"
21.09.19 20:00 "Славия" 0:2 "Левски"
22.09.19 17:45 "Локомотив" Пд 3:0 "Берое"
22.09.19 20:15 "Лудогорец" 2:0 "Арда" Кж
23.09.19 17:30 "Етър" (Вт) 1:0 "Витоша" (Бистрица)

Програма кръг 11

Дата Час Домакин   Гост
27.09.19 20:00 "Царско село 2015" 1:1 "Черно море"
28.09.19 20:00 "Левски" 3:1 "Ботев" Вр
29.09.19 16:00 "Ботев" Пд 0:1 "Славия"
29.09.19 18:15 "Дунав" 0:1 "Лудогорец"
29.09.19 20:30 "Берое" 2:1 ЦСКА-София
30.09.19 17:30 "Арда" Кж 2:1 "Етър" (Вт)
30.09.19 20:00 "Витоша" (Бистрица) 2:3 "Локомотив" Пд

Програма кръг 12

Дата Час Домакин   Гост
04.10.19 17:30 "Славия" 1:0 "Царско село 2015"
04.10.19 20:00 "Черно море" 2:0 "Берое"
05.10.19 15:00 "Ботев" Вр 3:0 "Ботев" Пд
05.10.19 17:30 "Етър" (Вт) 0:5 "Локомотив" Пд
05.10.19 20:00 ЦСКА-София 4:0 "Витоша" (Бистрица)
06.10.19 17:30 "Арда" Кж 0:2 "Дунав"
06.10.19 20:15 "Лудогорец" 2:0 "Левски"

Програма кръг 13

Дата Час Домакин   Гост
18.10.19 17:30 "Витоша" (Бистрица) 0:2 "Черно море"
18.10.19 20:00 "Дунав" 0:2 "Етър" (Вт)
19.10.19 17:30 "Ботев" Пд 0:1 "Лудогорец"
19.10.19 20:00 "Левски" 2:1 "Арда" Кж
20.10.19 17:45 "Локомотив" Пд 1:0 ЦСКА-София
21.10.19 17:30 "Царско село 2015" 3:0 "Ботев" Вр
21.10.19 20:00 "Берое" 1:2 "Славия"

Програма кръг 14

Дата Час Домакин   Гост
29.10.19 13:30 "Берое" -:- "Ботев" Вр
29.10.19 16:00 "Локомотив" Пд -:- "Черно море"
29.10.19 18:30 "Царско село 2015" -:- "Лудогорец"
30.10.19 16:00 "Ботев" Пд -:- "Арда" Кж
30.10.19 18:30 "Етър" (Вт) -:- ЦСКА-София
31.10.19 16:00 "Витоша" (Бистрица) -:- "Славия"
31.10.19 18:30 "Левски" -:- "Дунав"

Програма кръг 15

Дата Час Домакин   Гост
02.11.19 17:30 "Лудогорец" -:- "Берое"
05.11.19 12:30 "Ботев" Вр -:- "Витоша" (Бистрица)
05.11.19 15:00 "Славия" -:- "Локомотив" Пд
05.11.19 17:30 "Черно море" -:- ЦСКА-София
06.11.19 13:00 "Дунав" -:- "Ботев" Пд
06.11.19 15:30 "Левски" -:- "Етър" (Вт)
07.11.19 15:30 "Арда" Кж -:- "Царско село 2015"

Програма кръг 16

Дата Час Домакин   Гост
08.11.19 17:30 "Локомотив" Пд -:- "Ботев" Вр
09.11.19 15:00 "Етър" (Вт) -:- "Черно море"
09.11.19 17:30 ЦСКА-София -:- "Славия"
10.11.19 12:45 "Берое" -:- "Арда" Кж
10.11.19 15:15 "Ботев" Пд -:- "Левски"
10.11.19 17:45 "Витоша" (Бистрица) -:- "Лудогорец"
11.11.19 17:30 "Царско село 2015" -:- "Дунав"

Програма кръг 17

Дата Час Домакин   Гост
22.11.19 17:30 "Арда" Кж -:- "Витоша" (Бистрица)
23.11.19 12:30 "Славия" -:- "Черно море"
23.11.19 15:00 "Ботев" Вр -:- ЦСКА-София
23.11.19 17:30 "Лудогорец" -:- "Локомотив" Пд
24.11.19 15:15 "Дунав" -:- "Берое"
24.11.19 17:45 "Левски" -:- "Царско село 2015"
25.11.19 15:00 "Ботев" Пд -:- "Етър" (Вт)

В Първа професионална лига през сезон 2018-19 участват 14 отбора. Шампионатът се провежда в 3 фази – редовен сезон, плейофна фаза с първа шестица, втора осмица и бараж (виж видео тук).

В редовния сезон са предвидени 26 кръга, в които отборите играят по два мача по системата „всеки срещу всеки“ на разменено гостуване. След приключването на първата фаза отборите запазват спечеленият актив от точки. 

Класираните от 1-во до 6-то място оформят първа шестица и играят помежду си на разменено гостуване. Победителят от първата шестица печели шампионската титла. Завършилият на второ място се класира за участие в турнира Лига Европа. Третият в класирането на първата шестица ще участва в плейоф за влизане в турнира Лига Европа срещу съперник от втората осмица.

След края на редовния сезон отборите, класирани от 7-мо до 14-то място, оформят две групи по 4 отбора – група „А“ и група „Б“.

В група „А“ се включват 7-ият, 10-ият, 11-ият и 14-ият.

В група „Б“ се включват 8-ият, 9-ият, 12-ият и 13-ият.

Отборите от всяка група играят по два мача на разменено гостуване по системата всеки срещу всеки. 

След груповата фаза във втората осмица отборите се изправят във четвъртфинални елиминации в два потока:

В първия поток първите два отбора от всяка група се изправят един срещу друг на кръст.

Във втория поток на същия принцип играят 3-ите и 4-ите от групите.  Четвъртфинлите са в два мача на разменено гостуване, домакин в първия мач е отборът с по-ниско класиране в групата.

Победителите от първите два четвъртфинала се изправят в полуфинал, който се провежда в две срещи на разменено гостуване. Домакин в първата среща е отборът с по-ниско класиране в редовния сезон. Загубилият първия полуфинал заема 8 място в крайното класиране. Загубилите 1/4 финал 1 и 1/4 финал 2 завършват съответно 9 -ти и 10-ти.

Победителят от първия полуфинал играе бараж в един мач за класиране в Лига Европа  срещу третия от първата шестица, който е домакин.

Във втория поток победителите от третия и четвъртия ¼ финал играят полуфинал. Загубилите тези ¼ финали оформят последния полуфинал. 

Играе се в 2 срещи на разменено гостуване, домакин в първата среща е отборът с по-ниско класиране в редовния сезон.

Победителят от 1/2 финал 2  запазва мястото си в Първа лига.

Загубилият ½ финал 3 изпада във Втора лига.

Загубилият 1/2 финал 2 играе срещу 3-тия в класирането на Втора лига.

Победителят от 1/2 финал 3 играе срещу втория в класирането на Втора лига.

Загубилите плейофите за оставане, ще играят във Втора лига през следващия сезон.   Победителите ще играят в Първа лига.