След едногодишно прекъсване заради пандемията от COVID-19, Българският футболен съюз подновява традицията да организира детски коледни турнири във формат Футбол 5 на територията на Национална футболна база „Бояна“.
През следващите два уикенда (10-12 декември и 17-19 декември) 20 отбора, съставени от таланти, родени през 2014 година, ще имат възможност да премерят сили в мултифункционалната спортна зала, част от футболния център. Основен организатор на инициативата отново е Зонален съвет на БФС, гр. София, а за всички малчугани са подготвени много подаръци и изненади.
В първия коледен турнир между 10 и 12 декември в надпревара за купите и медалите ще се впуснат отборите на Олимпия, ЦСКА-София, Славия, Левски, Национал, ДИТ, Локомотив (София), Витоша 13, Царско село и ФК Лъвчета.
Ето и пълната програма на турнира:
I ГРУПА |
II ГРУПА |
1. Олимпия |
1. Царско село |
2. ЦСКА-София |
2. Левски |
3. ДИТ |
3. Локомотив Сф 1929 |
4. Славия |
4. Национал |
5. Витоша 13 |
5. Лъвчета |
С Р Е Щ И В ГРУПИТЕ |
ДАТА |
ЧАС |
РЕЗ. |
|
І.2. ЦСКА-София |
I.5. Витоша 13 |
10.12. |
10.00 |
|
ІI.2. Левски |
II.5. Лъвчета |
10.12. |
11.00 |
|
І.3. ДИТ |
I.4 Славия |
10.12. |
12.00 |
|
II.3. Локомотив |
II.4 Национал |
10.12. |
13.00 |
|
I.5. Витоша 13 |
I.3. ДИТ |
10.12. |
14.00 |
|
II.5. Лъвчета |
II.3. Локомотив |
10.12. |
15.00 |
|
I.1. Олимпия |
I.2. ЦСКА-София |
10.12. |
16.00 |
|
II.1. Царско село |
II.2. Левски |
10.12. |
17.00 |
|
І.3. ДИТ |
I.1. Олимпия |
11.12. |
10.00 |
|
II.3. Локомотив |
II.1. Царско село |
11.12. |
11.00 |
|
I.4. Славия |
I.5. Витоша 13 |
11.12. |
12.00 |
|
II.4 Национал |
II.5 Лъвчета |
11.12. |
13.00 |
|
I.1. Олимпия |
I.4. Славия |
11.12. |
14.00 |
|
II.1. Царско село |
II.4 Национал |
11.12. |
15.00 |
|
I.2. ЦСКА-София |
I.3. ДИТ |
11.12. |
16.00 |
|
II.2. Левски |
II.3. Локомотив |
11.12. |
17.00 |
|
I.4. Славия |
I.2. ЦСКА-София |
12.12. |
10.00 |
|
II.4. Национал |
II.2. Левски |
12.12. |
11.00 |
|
I.5. Витоша 13 |
I.1. Олимпия |
12.12. |
12.00 |
|
II.5. Лъвчета |
II.1. Царско село |
12.12. |
13.00 |
|
Полуфиналните срещи ще противопоставят победителя от група I срещу подгласника от група II и подгласника от група I срещу победителя от група II, като двубоите ще се играят в неделя (12 декември) съответно от 14 и 15 часа. Малкият и големият финал са насрочени в същия ден от 16 и 17 часа.
Втората коледна надпревара (между 17 и 19 декември) ще протече с участието на други 10 отбора: ФК Спорт за всички, Софияспорт 2020, Арес, Комета, Железница, Спартак (София), Барокко, Сердика, Ботев-57 и Възраждане 2020.
Пълната програма на турнира:
I ГРУПА |
II ГРУПА |
1. Спартак София |
1. Спорт за всички |
2. Арес |
2. Възраждане 2020 |
3. Софияспорт 2020 |
3. Барокко |
4. Комета |
4. Сердика |
5. Железница |
5. Ботев-57 |
С Р Е Щ И В ГРУПИТЕ |
ДАТА |
ЧАС |
РЕЗ. |
|
І.2. Арес |
I.5. Железница |
17.12. |
10.00 |
|
ІI.2. Възраждане 2020 |
II.5. Ботев-57 |
17.12. |
11.00 |
|
І.3. Софияспорт 2020 |
I.4 Комета |
17.12. |
12.00 |
|
II.3. Барокко |
II.4 Сердика |
17.12. |
13.00 |
|
I.5. Железница |
I.3. Софияспорт 2020 |
17.12. |
14.00 |
|
II.5. Ботев-57 |
II.3. Барокко |
17.12. |
15.00 |
|
I.1. Спартак София |
I.2. Арес |
17.12. |
16.00 |
|
II.1. Спорт за всички |
II.2. Възраждане 2020 |
17.12. |
17.00 |
|
І.3. Софияспорт 2020 |
I.1. Спартак София |
18.12. |
10.00 |
|
II.3. Барокко |
II.1. Спорт за всички |
18.12. |
11.00 |
|
I.4. Комета |
I.5. Железница |
18.12. |
12.00 |
|
II.4 Сердика |
II.5 Ботев-57 |
18.12. |
13.00 |
|
I.1. Спартак София |
I.4. Комета |
18.12. |
14.00 |
|
II.1. Спорт за всички |
II.4 Сердика |
18.12. |
15.00 |
|
I.2. Арес |
I.3. Софияспорт 2020 |
18.12. |
16.00 |
|
II.2. Възраждане 2020 |
II.3. Барокко |
18.12. |
17.00 |
|
I.4. Комета |
I.2. Арес |
19.12. |
10.00 |
|
II.4. Сердика |
II.2. Възраждане 2020 |
19.12. |
11.00 |
|
I.5. Железница |
I.1. Спартак София |
19.12. |
12.00 |
|
II.5. Ботев-57 |
II.1. Спорт за всички |
19.12. |
13.00 |
|
Полуфиналните срещи ще противопоставят победителя от група I срещу подгласника от група II и подгласника от група I срещу победителя от група II, като двубоите ще се играят в неделя (19 декември) съответно от 14 и 15 часа. Малкият и големият финал са насрочени в същия ден от 16 и 17 часа.