Logo
Language:

България WU16 разгроми Черна гора и спечели международния турнир под егидата на УЕФА

16 Март 2023 18:19
 

България WU16 разгроми Черна гора и спечели международния турнир под егидата на УЕФА

Националният отбор на България за девойки до 16 г. се наложи с категоричното 3:0 над Черна гора и си осигури първото място в четиристранния международен турнир под егидата на УЕФА, който се провежда в Албена. Нашият тим има още един двубой от надпреварата – на 19-ти март от 11:00 ч. срещу Северна Македония, но след днешния успех и на теория си гарантира челната позиция в крайното класиране. В първия си мач преди 3 дни момичетата на селекционера Ангел Славов се наложиха над Северна Ирландия с 1:0.

Първото полувреме протече равностойно, но все пак България успя да вземе преднина в резултата в 36-тата минута, когато вратарят на Черна гора Аня Йованович си отбеляза автогол след изпълнение на корнер. След почивката българският тим наложи сериозно преимущество и в 60-тата минута резервата Катерина-Мария Равначка покачи на 2:0 след добавка. Отново Равначка бе в основата на третото попадение, след като бе фаулирана в наказателното поле в 77-мата минута и сама реализира от бялата точка.

Стартовият състав на България: 12. Огняна Бургоджиева, 2. Елена Каменова, 19. Мария Кърцелска, 20. Петя Цонева, 16. Ана Церовска, 15. Виктория Танева, 18. Антония Георгиева, 22. Румяна Дамбалова, 8. Моника Балиова, 9. Никол Диманова, 13. Теодора Митова.

Селекционер: Ангел Славов.

Още последни новини

Съдийски назначения 35-ти кръг Първа лига

24 Май 2024 19:00
26 май 2024 г., неделя, 18:00 ч. ПФК Левски - ПФК Лудогорец 1945 ГС:    Кристиян Николов Колев    АС1:    Мартин Веселинов Маргаритов    АС2:    Диян Христов Вълков 4-ТИ:    Станимир Лозанов Тренчев    ВАР:    Волен Валентинов...

Съдийски назначения 36-ти кръг Първа лига

24 Май 2024 19:00
27 май 2024 г., понеделник, 20:00 ч. ПФК Славия 1913 - ФК ЦСКА 1948 ГС:    Георги Милков Гинчев    АС1:    Даниел Милков Ников    АС2:    Никифор Деянов Велков 4-ТИ:    Димитър Димитров Димитров    ВАР:    Валентин Станчев...

Решение СТК 24.05.2024 г.

24 Май 2024 18:56
БЪЛГАРСКИ ФУТБОЛЕН СЪЮЗ Спортно – техническа комисия Решение - 24.05.2024 г         Срещата от XXXV – ти кръг на Първа професионална футболна лига между отборите на ПФК „Черно море“ Вн и ФК „Крумовград“ Кр, ще се играе по програма на 26.05/неделя/2024 г от...

Решение ДК 24.05.2024

24 Май 2024 11:00
БЪЛГАРСКИ ФУТБОЛЕН СЪЮЗ Дисциплинарна комисия Решения  -  24.05.2024 г.   34-ти кръг ППЛ     С предупреждения – 6 състезатели     ДК спира състезателните права на Густаво Бусато – състезател на ПФК...

Съдийски назначения 29-ти кръг U-15

23 Май 2024 12:32
25 май 2024 г., събота, 12:00 ч. ПФК Левски U15 - ПФК Берое U15 ГС:    Кристина Георгиева Георгиева    АС1:    Павлета Веселинова Рашкова    АС2:    Мария-Йоанна Йовчева Василева          26 май 2024 г., неделя, 10:00 ч. ФУТБОЛЕН КЛУБ ЗВЕЗДЕНБУРГ - ПФК...

Съдийски назначения 29-ти кръг U-16

23 Май 2024 12:32
25 май 2024 г., събота, 14:30 ч. ПФК Левски U16 - ПФК Берое U16 ГС:    Константин Бойков Бонев    АС1:    Борислав Цветелинов Маринов    АС2:    Никола Руменов Моврадинов           26 май 2024 г., неделя, 11:00 ч. ПФК Спартак Пловдив -1947 U16 - ПФК...

Съдийски назначения 29-ти кръг U-17

23 Май 2024 12:30
25 май 2024 г., събота, 10:30 ч. ПФК Черно море U17 - ФК Пирин Бл U17 ГС:    Митко Ивайлов Митев    АС1:    Петр Тодоров Балтаджиев    АС2:    Мирослав Николаев Симеонов            25 май 2024 г., събота, 10:30 ч. ПФК Локомотив Пд U17 - ПФК Лудогорец U17...

Съдийски назначения 25-ти кръг Държавно първенство за жени

23 Май 2024 12:29
25 май 2024 г., събота, 11:00 ч. ФУТБОЛЕН КЛУБ ДУНАВ ОТ РУСЕ - ФК София лейдис 2021 ГС:    Диян Руменов Димитров    АС1:    Кристиян Цецков Георгиев    АС2:    Сечкин Сезгин Ремзи          25 май 2024 г., събота, 15:00 ч. СДРУЖЕНИЕ ФУТБОЛЕН КЛУБ ЕНКО...

Решение ДК 23.05.2024

23 Май 2024 12:00
БЪЛГАРСКИ ФУТБОЛЕН СЪЮЗ Дисциплинарна комисия Решения  -  23.05.2024 г.   34-ти кръг ППЛ     С предупреждения – 15 състезатели       Със спиране от състезателни права ССП лв. ...

Съдийски назначения 35-ти кръг Първа лига

22 Май 2024 18:00
25 май 2024 г., събота, 20:30 ч. ФК Хебър 1918 - ФК Етър ВТ ГС:    Стоян Панталеев Арсов    АС1:    Димитър Русенов Русев    АС2:    Драгомир Руменов Милев 4-ТИ:    Димитър Димитров Димитров    ВАР:    Георги Николов Кабаков  ...